Predstavujeme novú, inšpiratívnu súťaž, zameranú na podporu inovatívnych, udržateľných projektov na Slovensku. Pridajte sa a pomôžte oceniť a propagovať najlepšie príklady z praxe, ktoré zlepšujú kvalitu života, chránia prírodu a posilňujú udržateľnosť v našich mestách a regiónoch.
Projekty, ktoré dokázali úspešne implementovať energetické riešenia, ktorými prispeli k dosahovaniu cieľov v boji proti klimatickej kríze. Zhotovitelia môžu do súťaže posielať projekty zahŕňajúce zdieľanie energie, integráciu akumulácie a využitie rôznych druhov obnoviteľných zdrojov energie.
Hľadáme podnikateľské subjekty, ktoré integrujú obnoviteľné zdroje energie do svojich priemyselných prevádzok, prípadne ich kombinujú s akumuláciou a elektromobilitou a využívajú ich následne v podnikaní. Patria semaj veľké projekty solárnych či veterných elektrární investorov s realistickým biznis plánom.
Projekty, ktoré implementovali OZE na verejných budovách, ako sú mestské úrady, školy, nemocnice, športové haly alebo kultúrne domy. Môžu sa prihlasovať projekty realizované vo verejných budovách vo vlastníctve štátu a samospráv.
Projekty budú postupne pribúdať...
- spracovanie promo videa o projekte
- vstup pre 2 osoby na SAPI ENERGY CONFERENCE 2025
Veronika Galeková bola spoluzakladateľkou a 10 rokov riaditeľkou SAPI. Od roku 2009 až do súčasnosti pôsobí aj vo vlastnej firme GENERM s.r.o. zameranej na poradenstvo OZE. Vyštudovala geológiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Bola hnacím motorom mnohých legislatívnych zmien, iniciatív, podaní či petícií v tejto oblasti na Slovensku. OZE, ochrana životného prostredia a férové podmienky na podnikanie spolu so 4 deťmi sú jej obrovskou vášňou. Od roku 2023 je členkou výkonného výboru SAPI.
Vyštudoval Fakultu architektúry a Stavebnú fakultu STU v Bratislave, odbor Architektúra. V súčasnosti pôsobí ako zástupca na Katedre architektúry na Stavebnej fakulte, STU. V rámci univerzity sa vo výskume zameriava na udržateľné koncepty pri obnovovaných budovách, novostavbách a urbanizme. Špeciálne sa venuje prirodzeným fyzikálnym javom, ktoré môžu zlepšiť energetickú efektívnosť budov. S manželkou Emou Ruhigovou založili v roku 2018 architektonickú kanceláriu ER Atelier, s.r.o. V roku 2020 získal titul PhD. za príspevok k integrácii medzipriestorov pri obnove bytového fondu z 50. – 80. rokov 20. storočia.
Katarína Nikodemová pôsobí viac ako 5 rokov na pozícii riaditeľky organizácie Budovy pre budúcnosť, ktorá sa zameriava na formovanie verejných politík na podporu kvalitnej výstavby a renovácie budov z hľadiska energetickej efektívnosti, kvality vnútorného prostredia a udržateľnosti. Má bohaté skúsenosti v oblasti advokácie, kampaní a riadenia projektov. Má tiež skúsenosti s editorskou prácou, projektovou činnosťou a prácou pre európske inštitúcie. Je absolventkou Palackého univerzity v Olomouci, kde získala magisterské tituly v politických vedách, európskych štúdiách a verejnej správe v medzikultúrnom prostredí. Študovala aj v zahraničí (USA, Španielsko a Švédsko) s podporou európskych programov.
Peter Tauš je pedagóg, energetický audítor a energetický manažér, expert na obnoviteľné zdroje energie. Je inaugurovaný v odbore Získavanie a spracovanie zemských zdrojov, téma inauguračnej prednášky bola Ekologizácia energetických procesov v kontexte mitigačných a adaptačných opatrení na zmiernenie klimatických zmien. Na fakulte BERG TUKE je vedúcim Oddelenia OZE a garantom predmetov Využívanie a ochrana zemských zdrojov, Navrhovanie fotovoltaických zariadení, Technológie využívania biomasy, Energetický manažment. Je vedeckým garantom medzinárodnej konferencie RESpect. Je držiteľom viacerých osvedčení a certifikátov v oblastiach energetiky, je konateľom firiem zameraných na energetické audity a odborné energetické štúdie.
Ľubica Ragulová pôsobí v poradenskej spoločnosti EY, so zameraním na témy energetiky a udržateľnosti. Venuje sa témam rozvoja vnútorného trhu EÚ s elektrinou, súvisiacim legislatívno-regulačným otázkam, rozvoju OZE a nízkouhlíkových investícií, ako aj problematike udržateľnosti a dekarbonizácie v oblasti energetiky. Pred nástupom do EY pôsobila niekoľko rokov v spoločnosti Východoslovenská energetika Holding, a.s. ako manažér pre strategický rozvoj a strategické projekty a podpora predstavenstva nemeckého akcionára. Vyštudovala Univerzitu Komenského, odbor Európske štúdiá a medzinárodné vzťahy so zameraním na energetickú bezpečnosť Európskej únie v oblasti trhu so zemným plynom. Absolvovala študijné pobyty v Nemecku a Českej republike. Venuje sa tiež téme ochrany životného prostredia a vedie dobrovoľnú medzinárodnú platformu ImpactPlatformforConsciousEcology pri GIFEW inštitúte.